Radiowęzeł szkolny i jego modernizacja - podstawowe zasady doboru sprzętu

Post_FB_20_01_21.png (1.46 MB)

Trwające ferie zimowe to dobry moment na zaplanowanie inwestycji w szkole. Bardzo często jednym z brakujących lub wymagających modernizacji elementów jest instalacja radiowęzłowa. Z nami dowiecie się w jaki sposób dobrać sprzęt dla swojej szkoły.

Wzmacniacz – serce radiowęzła

Instalacje radiowęzłowe realizuje się w technice 100V. Zapewnia ona łatwy montaż, wygodę, a także pozwala w prosty sposób wyliczyć moc wzmacniacza niezbędną do utrzymania całej infrastruktury. Krótko mówiąc – moc wzmacniacza musi być wyższa lub równa sumie mocy głośników. Proste, prawda?

Do tego warto, aby wzmacniacz posiadał opcję strefowej regulacji głośności. Daje nam to możliwość wydzielenia konkretnych przestrzeni, do których możemy kierować komunikaty. Popularnym podziałem jest rozróżnienie klas i korytarzy, ale oczywiście mamy tutaj sporą dowolność.

Uzupełnieniem wyposażenia wzmacniacza powinny być elementy zapewniające podstawowe źródła dźwięku. Port USB, łączność Bluetooth, a także wejście mikrofonowe i AUX, dzięki którym podłączymy do wzmacniacza np. laptopa.

Głośniki – jaka moc? Ile sztuk?

Jak zaznaczyliśmy wyżej, ważne, aby suma mocy głośników nie przekraczała mocy wzmacniacza. Do sal lekcyjnych, pokoju nauczycielskiego i tego typu pomieszczeń z czystym sumieniem można podłączyć głośniki o mocy 5W. W przypadku korytarzy jest to kwestia do uzgodnienia, w zależności od wymagań i budżetu – można zastosować głośniki o mocy 10W rozmieszczone z trochę większą częstotliwością lub o mocy 20W z zachowaniem większych odstępów. W trakcie przerw korytarze potrafią być niezwykle gwarne, dlatego do 'przebicia się' z  komunikatem przez szum niezbędny będzie mocniejszy głośnik niż ten, z którego korzystać będziemy w sali lekcyjnej.

Przykładowy radiowęzeł

Hipotetyczna przestrzeń szkolna do nagłośnienia składa się z 20 sal lekcyjnych, 2 pomieszczeń socjalnych i 3 korytarzy, każdy z nich o długości 35 metrów. Zgodnie z powyższymi wskazówkami potrzebujemy 22 głośniki o mocy 5W, co daje nam sumę 110W. Do tego typu przestrzeni polecamy nasz flagowy głośnik radiowęzłowy ARS 391, który posiada opcję podłączenia na 5 lub 10W. Szczegóły dotyczące tego produktu dostępne są pod tym linkiem.

Na jeden korytarz zalecamy montaż czterech głośników o mocy 20W, co przy trzech korytarzach daje nam 12 głośników. Odpowiednim głośnikiem na szkolne korytarze jest SP 502, którego dokładny opis wraz ze zdjęciami i specyfikacją znajdziecie tutaj.

Łączna moc całej instalacji wynosi 350W. Do zapewnienia niezawodnej pracy niezbędny będzie zatem wzmacniacz mogący pochwalić się takim lub wyższym parametrem. W naszej ofercie znajdziecie wzmacniacz JPA 1351, który idealnie spełnia wszystkie warunki – odpowiednia moc, strefowa regulacja głośności, wejścia AUX, porty USB/SD, Bluetooth, wejścia mikrofonowe. Aby zapoznać się z pełną charakterystyką tego urządzenia wystarczy kliknąć tutaj.

Całość instalacji oczywiście warto uzupełnić o podstawowy mikrofon stołowy PA 561, który umożliwia nadawanie komunikatów. Wszystkie niezbędne informacje uzyskanie po kliknięciu w ten link.

Skontaktuj się z nami!

Oczywiście w naszej ofercie znajdują się gotowe zestawy radiowęzłowe, które znajdziecie w zakładce 'Gotowe rozwiązania' – Nagłośnienie szkoły oraz Radiowęzeł szkolny. Natomiast, jak zawsze, zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz na stronie, e-mail (sklep@dexon.pl), telefon ( 61 43 89 116 lub 61 43 89 123) oraz naszego Facebooka. Dobierzemy i wycenimy odpowiedni sprzęt pod Wasze indywidualne wymagania i budżet.

Czytaj dalej

Noworoczne postanowienie dotyczące własnego biznesu? Pomożemy!

Post_FB_29_12_21_strona.png (684 KB)

Nowy rok to idealny czas na zmiany. Symboliczny początek nowego etapu daje nam poczucie czystej karty i otwiera nowe możliwości. Zapewne wielu z Was ma na swojej liście postanowień noworocznych zmianę pracy, założenie własnej firmy lub wprowadzenie funkcjonującego już przedsiębiorstwa na nowy poziom. Nasza firma z pewnością będzie w stanie Wam z realizacją!

Zarówno przy planowaniu nowego biznesu, jak i wdrażaniu modernizacji, powinniśmy pamiętać o tym, by praca odbywała się w możliwie komfortowych warunkach, ponieważ komfort pracy wydatnie wpływa na efektywność pracy. A w przypadku zakładów usługowych, sklepów czy gabinetów istotny jest również umilanie czasu klientowi.

Dlatego zarówno w przypadku biura, jak i sklepu, butiku, restauracji, kawiarni, zakładu fryzjerskiego, salonu beauty etc. niezwykle istotnym elementem wyposażenia jest odpowiednie nagłośnienie.

W jaki sposób dobrać zatem odpowiednie nagłośnienie do tego typu lokali? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie poniżej.

Kluczowy jest dobór wzmacniacza, jednostki centralnej, która napędza całą infrastrukturę. W przypadku powierzchni z wieloma pomieszczeniami (np. salon piękności lub spa z gabinetami) najwygodniejszym rozwiązaniem jest wzmacniacz z wielostrefową regulacją głośności. Dzięki temu np. jeśli jeden z gabinetów będzie w danym momencie nieużywany, możemy całkowicie go wyciszyć. Przykładem tego typu urządzeń są nasze wzmacniacze JPA 1181 oraz JPA 1351 – oba modele posiadają niezbędne źródła dźwięku, jak USB, SD, Bluetooth, tuner radiowy czy wejścia AUX do podpięcia chociażby komputera.

Jeśli zależy Wam na tym, aby wzmacniacz funkcjonował w sieci WiFi/LAN, co dałoby możliwość odtwarzania muzyki z sieci, możecie powyższe urządzenia uzupełnić o moduł JWS 11. Natomiast, jeśli kluczowym elementem przy podejmowaniu decyzji jest kwestia designu urządzenia, przy zachowaniu wszystkich funkcjonalności, dobrym wyborem będą wzmacniacze JPA 1186, JPA 1356 oraz JPA 1506.

Interesują Was rozwiązania wielostrefowe, natomiast wolelibyście mieć swobodę wyboru innego źródła w każdym pomieszczeniu? Polecamy wzmacniacz z matrycą JPA 6240. Daje on możliwość stworzenia do sześciu zupełnie niezależnych stref, które mogą być obsługiwane z poziomu centrali lub poprzez panel lokalny, montowany w ścianie.

Więcej o naszych wzmacniaczach wielostrefowych znajdziecie tutaj.

A co jeśli nagłaśniana powierzchnia będzie mniejsza i nie są potrzebne podziały na strefy? W tej sytuacji proponujemy nasz niezawodny wzmacniacz marki P2 – A-060M. Niezwykle proste w obsłudze urządzenie wyposażone we wszystkie niezbędne źródła dźwięku. Szczegóły dotyczące tego urządzenia przeczytacie pod tym linkiem.

Dobór głośników

Do prawidłowego funkcjonowania nagłośnienia niezbędne są oczywiście głośniki. Poza specyfikacją techniczną kluczowym elementem decydującym o wyborze są oczywiście względy estetyczne, ponieważ głośniki stanowią de facto element wystroju naszej restauracji, kawiarni, butiku czy salonu fryzjerskiego.

Przy wyborze głośników najważniejsze są następujące kwestie:

1. Czy preferujemy (a także mamy możliwość montażu) głośniki sufitowe, czy np. naścienne?

2. Czy nasz wystrój jest bardziej uniwersalny, czy może ma konkretny styl?

3. Czy preferujemy większą liczbę mniejszych głośników czy mniejszą liczbę większych?

Za przykład popularnych głośników montowanych w sufitach podwieszanych w pomieszczeniach o klasycznym wystroju niech posłuży nasza linia CS-xxxK. Okrągłe głośniki z białymi, minimalistycznymi maskownicami sprawdzą się w zdecydowanej większości realizacji. Ponadto, są one dostępne w trzech rozmiarach, dzięki czemu mniejsze i większe pomieszczenia w ramach jednego projektu mogą być nagłośnione produktami jednej linii designu. Wygodne, prawda?

Natomiast w niezwykle popularnym stylu loftowym dużo bardziej sprawdzą głośniki będące jeszcze bardziej na widoku, a do tego najlepiej w kolorze czarnym. W tej sytuacji polecamy dwa typy głośników – naścienne oraz wiszące. Z tej pierwszej kategorii ciekawymi propozycjami z pewnością są modele RS-4030 czy PLS-30WP. Więcej o dostępnych w naszej ofercie głośnikach naściennych znajdziecie w tym miejscu.

W przypadku głośników wiszących polecamy Waszej uwadze model RPT 90Z.

Potrzebujecie porady? Piszcie i dzwońcie!

Pamiętajcie, że przedstawione w naszym poradniku produkty są propozycjami, dlatego jeśli myślicie o nagłośnieniu, a nie macie pewności jakie rozwiązanie będzie dla Was najlepsze, nie wahajcie się i skontaktujcie się z nami! Nasi doradcy na pewno pomogą dobrać sprzęt, z którego będziecie zadowoleni Wy i Wasi klienci.

Czytaj dalej

Znajdź prezent doskonały z Dexon Poland!

104-znajdz-prezent-doskonaly-z-dexon-poland-1.png (416 KB)

Szukasz pomysłu na gwiazdkowy prezent? A może masz za sobą naprawdę udany rok i chcesz to sobie wynagrodzić? Świetnie trafiłeś! Nasz poradnik pomoże Ci sprawić radość sobie lub bliskim w te święta.

Mała elektronika stanowi fantastyczną propozycję na świąteczny podarunek. Perspektywa umilenia sobie codzienności dzięki ulubionej muzyce płynącej z głośników lub zapewnienie dodatkowych wrażeń przy oglądaniu filmów na telewizorze to bardzo dobre powody, by rzucić okiem na naszą ofertę przy wyborze prezentów. Szczególnie w nadchodzącym czasie, ponieważ czy jest przyjemniejsza wizja od słuchania nastrojowych świątecznych utworów, gdy za oknem pada śnieg, a nam towarzyszy kubek herbaty, gruby koc, zapach choinki i piernika?

Nasze propozycje prezentowe

Z chęcią pomożemy Tobie i Twoim bliskim w realizacji takiego obrazka. Polecamy Waszej uwadze szeroką gamę naszych odtwarzaczy ściennych linii MRP oraz kompaktowych wzmacniaczy JPM, oczywiście w zestawach z głośnikami sufitowymi oraz naściennymi.

Kompaktowe wzmacniacze JPM to doskonały pomysł na prezent

Jeśli zależy Wam na zminimalizowaniu instalacji nagłośnieniowej w domu, mieszkaniu, kawiarni czy biurze, a całością chcecie sterować z telefonu lub tabletu, z pewnością spodobają Wam się nasze rozwiązania oparte o technologię Bluetooth oraz Wi-Fi. Nasze kompaktowe wzmacniacze mogą być montowane w suficie razem z głośnikami. Oznacza to, że aby cieszyć się muzyką w wybranej przez Was przestrzeni, wystarczy doprowadzić zasilanie do wzmacniacza (najlepiej z własnym włącznikiem), następnie od wzmacniacza wyprowadzić przewody do głośników i całość zamontować w suficie.

W zależności od preferencji mamy do wyboru prostsze modele: JPM 2021 operujące tylko na łączności Bluetooth czy JPM 2022WI pracujący w sieci Wi-Fi/LAN. Jeśli natomiast potrzebujecie więcej funkcji – żaden problem! Mamy w naszej ofercie także bardziej rozbudowane jednostki, jak JPM 2032WB, wyposażone w obie technologie, wejście liniowe (np. do podłączenia telewizora) oraz port USB.

Obsługa tych urządzeń jest niezwykle prosta. Wzmacniacz JPM 2021 po włączeniu jest gotowy do sparowania przez Bluetooth z telefonem/tabletem/komputerem. Po połączeniu jest gotów do pracy. Z kolei JPM 2022WI oraz JPM 2032WB obsługiwane są z poziomu aplikacji. Polecamy aplikację 4Stream, która zapewnia częste aktualizacje i udogodnienia, a przede wszystkim korzystanie z niej jest niezwykle intuicyjne. Oczywiście jest ona dostępna na urządzenia wykorzystujące system operacyjny Android oraz iOS.

Więcej szczegółów i informacji o wzmacniaczach linii JPM znajdziesz tutaj.

Z kolei gotowe zestawy z głośnikami znajdują się pod tym linkiem.

Mała elektronika na święta - zainwestuj w nagłośnienie

Natomiast, jeśli chcielibyście zarządzać swoim nagłośnieniem z poziomu urządzenia zamontowanego na stałe, polecamy odtwarzacze ścienne linii MRP. Jego montaż nie różni się mocno od metody opisanej w przypadku wzmacniaczy JPM. Odtwarzacz montujemy w ścianie, w specjalnej puszce dołączonej do zestawu. Doprowadzamy do niego zasilanie, a następnie wyprowadzamy przewody do głośników. Po ustawieniu przełącznika na dolnej krawędzi urządzenia na pozycję ON, jest gotowy do użycia.

W zależności od modelu, nasze odtwarzacze z wbudowanymi wzmacniaczami, posiadają szereg różnych funkcji. Bezprzewodowa łączność Bluetooth, WiFi/LAN, wejścia liniowe, radio FM, porty USB oraz microSD – wszystko to czyni z nich sprzęt o niezwykle szerokim wachlarzu funkcji i działań. Wszystkie modele natomiast łączy estetyczny, nowoczesny design oraz intuicyjna obsługa. Wybierz źródło dźwięku, ustaw głośność i ciesz się wysokiej jakości dźwiękiem! Oczywiście im bardziej rozbudowany model, tym większy jest wybór. Zależy Ci na radiu FM, wejściu AUX do podłączenia telewizora, portach USB i microSD oraz łączności Bluetooth? W takim razie MRP 2171 i MRP 2181 są rozwiązaniem dla Ciebie! A może chciałbyś dodatkowo odtwarzać muzykę ze Spotify, TuneIn czy innej aplikacji już zainstalowanej na urządzeniu? Dla MRP 2205 oraz MRP 8200 nie stanowi to żadnego problemu!

Bardziej szczegółowe informacje i dokładne specyfikacje odtwarzaczy ściennych znajdują się tutaj.

A jeśli chciałbyś przejrzeć naszą ofertę gotowych zestawów z głośnikami, koniecznie kliknij w ten link.

Skontaktuj się z nami!

Pamiętajcie, że w razie pytań służymy pomocą i fachowym doradztwem, popartym ponad 20-letnim doświadczeniem w branży. Podane na nasze stronie zestawy są jedynie przykładami – jeśli znaleźliście w ofercie inne głośniki, które przypadły Wam do gustu, a nie ma ich w zestawie z opisywanymi urządzeniami – dajcie znać! Wspólnie dobierzemy idealny zestaw, który odpowie na Wasze potrzeby!

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi prezentowemu od „Wesołych Świąt” dzieli Was już tylko parę kliknięć!

Czytaj dalej

Wesołych Świąt

Szanowni Klienci,

w okresie światęczno-noworocznym pracujemy wedle następującego harmonogramu:
- 23 grudnia 9:00-15:00
- 24,25,26 grudnia nie pracujemy
- 27 grudnia 10:00-15:00
- 30 grudnia 9:00-15:00
- 31 grudnia nie pracujemy

Czytaj dalej

16 sierpnia (piątek) biuro nieczynne

Szanowni Klienci,

informujemy, że w piątek 16 sierpnia nasze biuro przy ulicy Koszarowej 20 we Wrześni będzie nieczynne. Tego dnia nie będzie możliwy odbiór osobisty, a także nie będą realizowane wysyłki towaru.

Zapraszamy do składania zamówień poprzez stronę internetową lub e-mail.

Życzymy wszystkim udanego weekendu,

zespół Dexon Poland

Czytaj dalej

21 czerwca (piątek) sklep będzie nieczynny

Szanowni Klienci,

informujemy, że w piątek 21 czerwca nasze biuro przy ulicy Koszarowej 20 we Wrześni będzie nieczynne. Tego dnia nie będzie możliwy odbiór osobisty, a także nie będą realizowane wysyłki towaru.

Zapraszamy do składania zamówień poprzez stronę internetową lub e-mail.

Życzymy wszystkim udanego weekendu!

Czytaj dalej

2 maja (czwartek) sklep będzie nieczynny

Szanowni Klienci,

Informujemy, że w czwartek 2 maja nasz sklep przy ulicy Koszarowej 20 we Wrześni będzie nieczynny. Tego dnia nie będzie możliwy odbiór osobisty, a także nie będą realizowane wysyłki towaru.

Zapraszamy do składania zamówień poprzez sklep internetowy oraz e-mail.

Życzymy wszystkim udanego weekendu majowego!

Czytaj dalej

Dexon Poland na targach Budma

 
W dniach od 12 do 15 lutego na terenie  Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Budma -
największe targi budowlane w Polsce. 
 
Z przyjemnością informujemy, że jednym z wystawców będzie Dexon Poland!
 
Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko (pawilon 7, stoisko 36), gdzie będzie można zobaczyć na żywo: 
- wszystkie głośniki z serii RP 
- wszystkie modele odtwarzaczy ściennych MRP 
- wzmacniacze JPM 
 
Czyli to, co niezbędne do nagłośnienia domu, sauny, łazienki, restauracji itd.
 
Do zobaczenia na BUDMIE!

ps. Tych, którzy nie będą mogli nas odwiedzić, zapraszamy na naszą relację na Facebooku!

Czytaj dalej

Mównica z systemem konferencyjnym.

Aktywna mównica z wbudowanym odbiornikiem bezprzewodowym oraz 8 mikrofonami konferencyjnymi i mikrofonem na gęsiej szyi oraz podświetlanym pulpitem.
Polecamy jako kompleksowe nagłośnienie do małych sal konferencyjnych.

Czytaj dalej

Nowy odtwarzacz ścienny MRP 2205.

Kompaktowy odtwarzacz ze wzmacniaczem do montażu w ścianie. Wbudowany wzmacniacz stereo klasy D o mocy 2 x 20 W wraz z odtwarzaczem MP3 z kart pamięci microSD, odtwarzanie poprzez łączność Bluetooth z telefonu, smartfonu lub tabletu, uzupełnieniem jest wejście Line do podłączenia dodatkowych źródeł sygnału, wyjście liniowe do wzmacniacza mocy lub subwoofera aktywnego oraz możliwość automatycznego odtwarzania wg. harmonogramu jak również praca w sieci WiFi i LAN, przez którą za pomocą darmowej aplikacji można sterować przy pomocy smartfonu. Odtwarzacz pracuje na systemie Android co pozwala na instalację dodatkowych aplikacji. Niewielkie wymiary i eleganckie wzornictwo z błyszczącym wykończeniem i podświetlanym kolorowym wyświetlaczem z ekranem dotykowym pozwalają łatwo wkomponować urządzenie w wystrój mieszkań, pomieszczeń biurowych, hotelowych, restauracji itp. Odtwarzacz współpracuje z głośnikami o impedancji 8 ohm. Można wykorzystać szeroką gamę głośników: sufitowych, naściennych lub niewielkie kolumny głośnikowe.
MRP 2205
MRP 2205

Czytaj dalej

1 grudnia Dzień Darmowej Dostawy w naszym sklepie internetowym.

Dzień Darmowej Dostawy

Wszystkie zamówienia powyżej 20 zł brutto
1 grudnia wysyłamy za darmo!


Niezależnie od sposobu płatności czy metody dostawy!

Dla wszystkich* zamówień złożonych dnia 1 grudnia 2015 roku od godziny 00:01 do 1 grudnia 2015 roku do godziny 23:59 niezależnie od metody płatności, rodzaju dostawy koszt dostawy na terenie Polski wynosi 0 zł.
*Minimalna wartość zamówienia 20 zł brutto.

Czytaj dalej

Nowe zestawy do nagłośnienia samochodów i przyczep reklamowych.

Zestawy do nagłośnienia samochodów reklamowych, składające się z 2 głośników tubowych oraz wzmacniacza zasilanego napięciem 12 V z instalacji samochodowej. Zestawy można dodatkowo uzupełnić w mikrofon przewodowy lub bezprzewodowy. W komplecie przewód zasilający z wtyczką do zapalniczki oraz przewód głośnikowy.

Czytaj dalej

Produkty gratisowe.

Już dla zamówień powyżej 20 zł brutto możesz otrzymać produkt gratisowy, wystarczy w koszyku zamówienia wybrać odpowiedni wyrób. Liczba dostępnych produktów zależy od wartości składanego zamówienia.

Czytaj dalej

Odtwarzacz ścienny MRP 2170.

Kompaktowy odtwarzacz ze wzmacniaczem do montażu w ścianie. Wbudowany wzmacniacz stereo klasy D o mocy 2 x 17 W oraz odtwarzacz MP3 - USB pendrive i kart pamięci microSD, odtwarzanie poprzez Bluetooth ze smartfonu lub tabletu, uzupełnieniem jest wbudowany tuner radiowy. Dodatkowo urządzenie posiada 2 wejścia sygnału. W zestawie jest pilot na podczerwień. Wbudowany harmonogram pozwala na zapisanie 2 planów automatycznego właczenia i wyłączenia urządzenia o określonym czasie. Niewielkie wymiary pozwalają łatwo wkomponować urządzenie w wystrój mieszkań, pomieszczeń biurowych, hotelowych, restauracji itp. Bardzo prosty montaż urządzenia wystarczy podłączyć tylko zasilanie 230 V i głośniki. Odtwarzacz współpracuje z głośnikami o impedancji 4 lub 8 ohm. Można wykorzystać szeroką gamę głośników: sufitowych, naściennych lub niewielkie kolumny głośnikowe.

Czytaj dalej

Zestawy głośników sufitowych z Bluetooth.

RP122A + RP122 | RP91A + RP91 | RP81x111A + RP81x111 | RP81x81A + RP81x81

Nie ma nic łatwiejszego, jak zamontować dwa głośniki sufitowe, jeden z nich podłączony do zasilacza sieciowego, głośniki połączone między sobą i odtwarzanie muzyki przez Bluetooth. Instalacja jest naprawdę bardzo prosta. I to, co jest zaletą, nie ma potrzeby jakiegokolwiek innego wzmacniacza, żadnego odtwarzacza lub podłączenia do istniejącego sprzętu HiFi. Po prostu muzyka odtwarzana jest bezpośrednio ze smartfona, tabletu lub laptopa za pośrednictwem połączenia Bluetooth.

Czytaj dalej

Zestaw konferencyjny.

WA 510RC + MRP 2400

Zestaw konferencyjny składający się z 8 bezprzewodowych mikrofonów stołowych z odbiornikiem oraz wzmacniacza do zabudowy wraz z 4 głośnikami sufitowymi. Głośniki sufitowe mogą być zastąpione zestawami naściennymi np. SP 412, 512 lub kolumnami na statywach np. BC 800. Do wzmacniacza można podłączyć komputer, tablet i rejestrator. Zestaw przeznaczony do nagłośnienia sal konferncyjnych.

Czytaj dalej

System multiroom.

MRS 1160

MRS 1160 to kompletne rozwiązanie multiroom dla domów, mieszkań, biur i pensjonatów. Umożliwia nagłośnienie 4 stereofonicznych stref wysokiej jakości dźwiękiem HiFi z 7 kanałami muzycznymi. System zawiera źródła sygnału - DVD, USB - MP3, tuner AM / FM i odbiornik Bluetooth. Ponadto  można wybierać zewnętrzne źródła TV / SAT / AUX, które mogą  być sterowane za pomocą pilotów. Sterowanie całości odbywa się za pomocą paneli ściennych z LCD lub aplikacji w smartfonie.

Czytaj dalej

Bezprzewodowa transmisja sygnału.

Urządzenia serii WA 800Rx służą do bezprzewodowej transmisji dźwięku w wysokiej jakości. W skład urządzeń wchodzą: nadajnik z wejściem USB (WA 800RA) lub z wejściem liniowym (WA 800RB) i odbiornik (WA 800RC). Szyfrowana transmisja WiFi odbywa się w paśmie 2,4 GHz. Bezprzewodowy przekaz dźwięku znajduje różnorodne zastosowania np.: bezprzewodowe podłączenia subwoofera w domu, podłączenie laptopa do lokalnego systemu nagłośnienia w sali konferencyjnej, przekaz sygnału pomiędzy budynkami (szkół, urzędów) i wszędzie tam gdzie instalacja przewodów jest nie możliwa lub trudno wykonalna.

WA 800RA
nadajnik WiFi z wejściem USB
WA 800RB
nadajnik WiFi z wejściem liniowym

WA 800RC
odbiornik WiFi z wyjściem liniowym

Czytaj dalej

Bezprzewodowy system konferencyjny.

WA 510RC

Bezprzewodowy system konferencyjny WA 510RC składa się z odbiornika i ośmiu stołowych mikrofonów bezprzewodowych pracujących w paśmie UHF. Bezprzewodowe mikrofony umożliwiają bardzo szybkie uruchomienie, nie jest konieczne podłączanie przewodami stanowisk co czyni go bardzo mobilnym i umożliwia pracę w miejscach gdzie nie ma możliwości pracy zestawu przewodowego.

Czytaj dalej

Wzmacniacz JPA 1600.

JPA 1600 - centrala 6 strefowa z odtwarzaczem MP3 - USB/SD i tunerem.


Wzmacniacz JPA 1600 został specjalnie zaprojektowany do zastosowań w standardowych instalacjach radiowezłowych. Zróżnicowane wyjścia głośnikowe pozwalają na podłączenie głośników w wielu kombinacjach. Głośniki mogą być połączone w sześciu strefach każda o mocy 100 W RMS z niezależnie regulowaną głośnością. Do wzmacniacza podłączać można mikrofony oraz urządzenia z wyjściami liniowymi. Sygnały z poszczególnych wejść mogą być między sobą miksowane oraz mogą być niezależnie wysłane do wybranych stref. Monitorowanie sygnału z poszczególnych stref może się odbywać za pomocą słuchawek

Czytaj dalej

Nowe mikrofony bezprzewodowe serii MBC.

MBC 830 - mikrofon do ręki.
MBC 930 - mikrofon nagłowny, klapowy z mikroportem.
Jego zaletą jest wysokiej jakości transmisja sygnału, którą dopełnia wkładka dynamiczna (mikrofon doręczny) oraz dopracowane układy nadajnika i odbiornika. Zawiera kompresor, ekspander, 2 bramki szumów oraz możliwość wyboru częstotliwości z pośród 160 kanałów. Zapobiega to problemom z wyborem częstotliwości, łatwe parowanie odbiornika z nadajnikiem za pomocą podczerwieni. Mikrofon pracuje w paśmie UHF 650 - 675 MHz, true diversity, a całą pracę kontroluje mikroprocesor. Odbiornik mikrofonu jest komfortowo wyposażony w przejrzyste menu wyświetlane na ekranie LCD jak również na małych wyświetlaczach LCD umieszczonych w nadajnikach. Uzupełnieniem jest wyciszenie mikrofonu, skanowanie całego pasma, cyfrowa regulacja głośności, squelch, wskaźnik napięcia baterii oraz poziomu sygnału na wskaźniku LED. Mikrofony posiadają certyfikat CE i spełniają wymagania URTiP.

 

MBC 830

MBC 930

 

Czytaj dalej

Odtwarzacz ścienny.

Kompaktowy odtwarzacz ze wzmacniaczem do montażu w ścianie. Wbudowany wzmacniacz stereo klasy D o mocy 2 x 15 W oraz odtwarzacz MP3 - USB pendrive lub odtwarzanie poprzez łączność Bluetooth ze smartfonu lub tabletu, uzupełnieniem jest wbudowany tuner radiowy. W zestawie jest pilot na podczerwień. Niewielkie wymiary i estetyczne wykonanie pozwalają łatwo wkomponować urządzenie w wystrój mieszkań, pomieszczeń biurowych, hotelowych, restauracji itp. Bardzo prosty montaż urządzenia wystarczy podłączyć tylko zasilanie 230 V i głośniki. Odtwarzacz współpracuje z głośnikami o impedancji 4 lub 8 ohm. Można wykorzystać szeroką gamę głośników: sufitowych, naściennych lub niewielkie kolumny głośnikowe.

 

Czytaj dalej

Bezprzewodowy system dla przewodników i tłumaczy.

Bezprzewodowy system dla przewodników składa się z nadajnika lub nadajników z mikrofonem i kilku odbiorników ze słuchawkami. Ilość odbiorników dobieramy w zależności od zakładanej ilości słuchaczy. Najczęściej stosowany jest jeden nadajnik, jednak w przypadku tłumaczeń wielojęzycznych dla każdej grupy językowej należy zastosować oddzielny nadajnik. Na odbiorniku należy wybrać odpowiedni kanał pracy. System umożliwia pracę w 16 kanałach co umożliwia obsługę do 16 grup wycieczek lub tłumaczenie i przekazywanie w 16 językach równocześnie.

 

WA 600RB

WA 600RC

WA 600RU

WA 600RB

WA 600RC

WA 600RU

Czytaj dalej

Nowy odtwarzacz ścienny.

Kompaktowy odtwarzacz ze wzmacniaczem do montażu w ścianie. Wbudowany wzmacniacz stereo klasy D o mocy 2 x 20 W wraz z odtwarzaczem MP3 - USB pendrive i kart pamięci microSD, odtwarzanie poprzez łączność Bluetooth z telefonu, smartfonu lub tabletu, uzupełnieniem jest wbudowany tuner radiowy i wejście AUX do dodatkowych źródeł sygnału, wyjście na subwoofer aktywny, możliwość automatycznego odtwarzania wg. harmonogramu jak również praca w sieci LAN, przez którą za pomocą darmowej aplikacji można sterować przy pomocy smartfonu. Niewielkie wymiary i eleganckie wzornictwo z błyszczącym wykończeniem i podświetlanym kolorowym wyświetlaczem z ekranem dotykowym pozwalają łatwo wkomponować urządzenie w wystrój mieszkań, pomieszczeń biurowych, hotelowych, restauracji itp. Odtwarzacz współpracuje z głośnikami o impedancji  8 ohm. Można wykorzystać szeroką gamę głośników: sufitowych, naściennych lub niewielkie kolumny głośnikowe.

Czytaj dalej